Teamviewer şifre sabitleme

Teamviewer şifre sabitleme

Windows işletim sistemlerinde en çok tercih edilen masaüstü programı olarak bilinen Teamviewer pek çok kullanıcının faydası olmuştur.

Teamviewer program özelliği

Uzak masaüstü desteğinin kolay bir arayüze sahip olması,karşı tarafındaki bilgisayara kurulan Teamviewer sayesinde uzaktan kontrol sayesinde pek işi daha kolaylaştırmıştır.Teamviewer en büyük özelliği ise iki bilgisayarın birbirine bağlı olması ve bilgisayar konusunda bilgisi az olanı kitleye acil çözüm sunmaktadır.

Teamviewer kullanımı ve ayarları

Teamviewer programını ana web sitesinden indirdiğinizi farz edelim.Dosyayı bilgisayarınıza indirdiğinizde kurulumu bittiği andan itibaren ayarları şu şekilde yapılmalıdır.

Teamviewer’da Ekstralar menüsünden Seçenekler kısmından Güvenlik bölümünden şifreyi sabitleyebilirsiniz.Gerekli ayarları bu menüden ulaşarak istediğiniz ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat teamviewer şifre sabitlemesini yaparken şifreyi basit ve kolay olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.Ayrıca teamviewer’da şifre sabitlemesini yaparken şifreniz zor ve karakter sayısını da fazla olmasını tercih ediniz.

Örnek : F5tfeLyX5g28 gibi karışık harf ve rakam şifreler tercih etmeniz halinde güvenlik olarak daha sağlam olarak kullanabilirsiniz.

Teamviewer şifre sabitleme – videolu anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir